Бережна А.Ю.

Пам'ятка для батьків

«Ваша дитина не краща і не гірша, вона – інша»

Не можна:

Думати, що ваша дитина найкраща та найздібніша. Вона не краща і не більш здібна ніж у когось іншого. Вона – інша.

Ставтесь до дитини так, як до «Банку», куди батьки «складають» свою любов і турботу, щоб потім отримати її з відсотками.

Чекати від дитини вдячності за те, що ви її народили. Вона про це вас не просила.

Використовувати дитину, як засіб досягнення своїх (нехай і гідних – але ж своїх) цілей.

Покладати надію на те, що дитина обов’язково прийме ваші погляди на життєві установки.

Ставитись до дитини, як до людини, яку батьки «ліпили», як їм заманеться.

Всю відповідальність за виховання покладати на вчителів чи бабусь, або на «методичні поради».

Потрібно:

Сприймати дитину такою, якою вона є, щоб у будь-яку хвилину вона була впевнена у вашій любові.

Намагатися зрозуміти, про що думає, до чого прагне, чому її поведінка є такою, а не іншою.

Підтримувати в дитині переконання, що вона здатна на все, якщо сама буде впевненою у своїх силах і намагатиметься активно діяти. Особливо це потрібно, якщо дитина від природи сором’язлива і не прагне бути лідером.

Не намагатися «формувати» дитину, жити з нею одним спільним життям, бачити в ній особистість, а не «об’єкт виховання». Вислухати її точку зору на події і ненав’язливо висловлювати своє ставлення до цього.

Частіше (але не часто) згадуйте, якими ви були у цей вік. Але не нав’язуйте свої погляди – часи змінилися і життя стало зовсім іншим.

Пам’ятайте, що вашу дитину формують не ваші слова, а ваш особистий приклад, ваша поведінка, душевна доброта.

Зверніть увагу на те, що дитина завжди поважає відвертість, але не сприймає блюзнірства і неповаги до себе.

Лісові тварини

Домашні або свійські тварини

Цікаві загадки про комах

Індивідуальний план роботи 01.06-30.06