Методична робота

Методична робота дошкільного навчального закладу спрямована на забезпечення успішності кожного педагогічного працівника.  Цьому сприяють такі форми роботи:

- педагогічні ради;

- семінари

- практикуми

- творчі групи

- методичні об’єднання

- консультації.

Обговорюється використання кращих прийомів і методів. Головна увага приділяється розвитку зв’язного українського мовлення, розвитку знань про традиції та звичаї свого народу. Вся робота педагогічного колективу спрямована на навчання, виховання та розвиток кожної дитини  закладу.

В дошкільному навчальному закладі створено освітньо-виховне середовище, де діти навчаються з повагою відноситись один до одного, збагачують знання про довкілля, природу рідного краю, видатних людей.

Організація всього освітнього процесу в дошкільному закладі   спрямована на творчий пошук сучасних форм  освітньої    роботи,   створення необхідних умов для повноцінного фізичного і психічного розвитку кожної дитини. В роботі з дітьми молодших груп особливу увагу приділяємо формуванню сенсорних еталонів, тому особливу перевагу педагоги надають використанню методики Марії Монтессорі. Дітям цікаво займатися з дидактичним матеріалом і це сприяє засвоєнню сенсорних еталонів, розвиткові практичної діяльності, дрібної моторики. Протягом року колектив закладу поглиблено працює над формуванням у дітей активного пізнавального ставлення до навколишнього світу  через  пошуково - дослідницьку  діяльність. Це викликає велику зацікавленість і допомагає дітям  краще пізнавати явища навколишнього світу.

Особливу увагу приділяємо питанню зміцнення здоров`я.  Проводиться  робота по валеологічному і фізичному вихованню.  Робота з фізичного виховання здійснюється за  вимогою  Базового компоненту, парціальної програми "Казкова фізкукультура" М.М. Єфименка. Педагоги  вдало   використовують   методи,   прийоми,  способи     організації   дітей    при   проведенні   фізкультурних  занять,   спортивних     заходів.

Вихователі  використовують        традиційні    і  нетрадиційні  методи     та      прийоми      навчання     за методикою Є.С.Вільчковського і М.М.Єфименка. Значну увагу приділяємо  проведенню загартовуючих  та  оздоровчих заходів: ходьбі по доріжці «Здоров’я»; контрасному обливанню  частин тіла дітей; гімнастиці для очей;  дихальній гімнастиці; пальчиковим іграм, гімнастиці пробудження тощо.

Відповідно до  Закону  України   „Про  мови”  належну увагу приділяємо  вивченню рідної мови, формуванню мовленнєвої культури, навичок і поведінки мовленнєвого спілкування. В групах  створено відповідне ігрове розвивальне середовище, оформлені куточки українознавства.

Вихователі груп посилено працюють над проблемою розвитку комунікативного українського мовлення дітей через усі види діяльності шляхом розвитку інтелектуально-логічного мислення і через використання сучасних інноваційних технологій.   Впродовж   всього   навчального    року  ознайомлюємо  дітей  з  побyтoм   і  культурним надбанням українського народу.  У дітей виховуємо інтерес і повагу до українських національних традицій, ознайомлюємо дітей з національними костюмами, народними символами (верба, калина, тополя, народна вишивка, писанки та інші). Діти знайомі з виробами народних промислів: вишивка, плетиво з лози, дерев'яні вироби, гончарні вироби. Педагоги знайомлять дітей з народними святами, звичаями, обрядами. На заняттях  та  розвагах   діти набувають навичок   спілкування українською співучою мелодійною мовою. Тематичні розваги та українські свята  сприяють формуванню у дітей основ  національного виховання.