Обережно! Кишкові захворювання!

13 серп. 2021
Як влітку незахворіти на гострі кишкові інфекції.

Як влітку не захворіти на гострі кишкові інфекції

Літо – активний період відпусток, подорожей та пікніків. Але необхідно бути обережним під час вживання харчових продуктів, адже підвищена температура повітря сприяє розвитку шкідливих бактерій та їхніх токсинів у продуктах харчування, наприклад таких як: молочні продукти та продукти, що містять молочну сировину (торти, тістечка); салати; продукти, що не пройшли термічну обробку та  ін.

Також, звертаємо увагу на небезпечність для здоров’я та життя, купувати на стихійних ринках консервацію, домашні ковбаси, паштети, в’ялену та копчену рибу.

Вживаючи дані харчові продукти, можуть передаватися такі захворювання - дизентерія, сальмонельоз, ботулізм, стрептококові і стафілококові харчові інфекції.

Правила, які допоможуть уникнути проблем зі здоров'ям:

• Не вживайте продукти, які мають зіпсований вигляд, неприємно пахнуть.
  • При купівлі продуктів звертайте увагу на термін їхньої реалізації. Якщо є хоч найменший сумнів щодо дотримання санітарних норм і правил зберігання їжі в певному місці, краще утриматися від покупки.
  • Готуйте самостійно. Так ви будете впевнені в тому, що дотримані всі санітарні норми. Перед приготуванням їжі завжди мийте руки.
  • Свіжі продукти не можна нарізати на дошці, де раніше нарізали м'ясо або рибу. Посуд після приготування в ньому риби або м’яса ретельно мийте гарячою водою з миючими засобами.
  • Дотримуйтесь достатнього температурного режиму і часу при приготуванні їжі.
  • Готові страви бажано вживати відразу, а при повторному споживанні вони мають проходити вторинну термічну обробку. Зберігання готової страви без холоду не повинно перевищувати двох годин.
  • Перед вживанням овочів, фруктів та ягід добре промивайте їх питною водою, а перед тим, як дати дітям, – обдавайте окропом.
  • Купуючи готову їжу в магазині, краще класти її в кошик тільки після того, як зробили інші покупки. Таким чином, вона буде довше залишатися охолодженою
  • Не беріть із собою в дорогу продукти, що швидко псуються: ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші, які потребують охолодженого зберігання.

Якщо ви вирушаєте відпочивати на природі, то важливо скласти продукти, які швидко псуються, наприклад м'ясо, в сумку-холодильник (термосумку). Не слід брати з собою готові салати, особливо заправлені майонезом.

Для перекусів в дорозі годяться такі продукти: твердий хліб, тверді овочі і фрукти, печиво. Копчені ковбаси, твердий сир і готові м'ясні вироби в сильну спеку «протримаються» не більше години.

Симптоми харчових отруєнь:

Після вживання несвіжих харчових продуктів через 1–2 години після попадання в шлунок бактерій і їхніх токсинів з’являється нудота, пронос, блювота, болі в області кишечнику та шлунку, головний біль, озноб, ломота в м’язах і підвищена температура тіла.

Якщо виникла підозра на отруєння, не займайтесь самолікуванням, а негайно звертайтесь до лікаря!